Šarmantní násilníci a ne/radost v práci …

Obrázek: J.A. Šicková-Fabrici

Pozvání k účasti na encouterové skupině o psychosociálním stresu (distresu) – v práci.

Všem zájemcům – ženám i mužům – hledajících porozumění, sdílení, oporu či pomoc při řešení interpersonálních potíží a problémů spojených s výkonem jejich práce, je určeno naše setkávání – tzv. encounter – o tom, Jak čelit tzv. vztahové patologii – šikaně, mobbingu, bossingu, obtěžování a jiným formám psychického nátlaku a násilí v zaměstnání.

Jako „encounter“ bývá označováno setkání lidí ve skupině. Ti jsou pak připraveni komunikovat – to zn. mluvit i naslouchat – o vztahových problémech, se kterými se potýkají či potýkali ve svém zaměstnání. – Nepochopení, konflikty s kolegy či kolegyněmi, brutální nátlak ze strany vedoucích. – To všechno jsou situace přinášející tzv. distres. – Pocity nedostačivosti a viny, křivdy, nespravedlnosti  a zahořklosti spojené se ztrátou motivace a smyslu vykonávané práce. A často dokonce i s tzv. vnitřní výpovědi a „vyhořením“ (burn out).

To všechno jsou zážitky a pocity, o kterých může být velmi nebezpečné nemluvit a pouze je „dusit“ je ve svém nitru. Nepokoušet se je někomu sdělit či se o nich poradit a zůstávat s nimi osamotě.

Takový stav vede k zahořklosti a zatrpklosti. Blokuje a ničí naši tvořivost a celkovou kvalitu života. A v konečném důsledku poškozuje naše zdraví a přináší tzv. psychosomatická onemocnění.

Sdílená bolest je poloviční a sdílená radost je větší…“ – říká jedno moudré přísloví.

Máte-li dost odvahy a chuti zkusit, jak to funguje v praxi, dejte nám laskavě vědět a přijdte mezi nás. Naše příští encounterové setkání se uskuteční dne 27. června 2016 v Prazeod 18,00 – do cca 20, 00 hod. – a přihlásit k účasti se můžete na e-mailové adrese info@praceavztahy.cz nebo na tel. číslech 222711362 a 602349848 , kde žádejte laskavě také další informace.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *