„Vztahovna…“

Psychický nátlak a psychické násilí jsou významnými signály „vztahové nekultury“. Tu pak považuji za jeden z hlavních důvodů neochoty našich manažerů a firem otvírat některé z témat tzv. vztahové patologie, kam počítáme mobbing či bossing, šikanu, obtěžování, diskriminaci, stalking, atp. .

Pojem vztahová kultura je celkem vzato pojmem novým a zatím také málo frekventovaným. V současné době jej popisují a propagují zejména dva významní němečtí autoři – psychiatr Hans-Joachim Maaz a neurobiolog Gerald Huether.  Ale rozhodně to nejsou jenom oni, protože se k nim přidává i celá řada dalších. – Kupř. Sebastian Purps-Pardigol, autor publikace Vésti mozkem („Fuehren mit Hirn“), ve které analyzuje fungování úspěšných firem z pohledu vztahů mezi jejich zaměstnanci. Nebo Rakušan Christian Lechner, zastánce tzv. nenásilné komunikace.

Máte-li zájem dozvědět se více o myšlenkách a názorech (nejenom) výše uvedených expertů na komunikaci a vztahy , vztahovou kulturu či „nekulturu“- a to včetně konkrétních příkladů z některých úspěšných firem a organizací, sledujte dění v naší „Vztahovně“, kde se toho o vztazích na pracovišti můžete dozvědět více …

Informace o programu a příp. členství v naší „Vztahovně“ žádejte laskavě na adrese: info@praceavztahy.cz.

Kalendář akcí ve „Vztahovně“ …

26.10. 2016, Praha:

Podpůrná skupina pro řešení a prevenci „ne-radosti“ v práci (Distres – Burnout – Antimobbing …)

 

Řekli nebo napsali o vztahové kultuře …

Sebastian Purps-Pardigol (Bern, 2014, videoukázka) – německy s českými titulky

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *